New items
Sposób na Alzheimera
Klub Miliarderów : jak bogacze ukradli nam piłkę nożną
Spalone mosty
Nikola Tesla : władca piorunów
Wiosno, Warszawo, córeczko
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Krakowski pożeracz książek

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat do udziału w akcji „Krakowski pożeracz książek”.

W zamian za wypożyczone i przeczytane książki młodzi czytelnicy będą otrzymywać naklejki. Po zebraniu na specjalnej zakładce 20 znaczków, będzie można wymienić ją na nagrodę: zawieszkę na drzwi oraz maskotkę krakowskiego Mola Gucia. Uwaga: liczba nagród jest ograniczona.

Czas trwania: od 20 lipca do 11 grudnia 2020 lub do wyczerpania puli nagród.

Karty zgłoszenia dostępne są w filiach bibliotecznych oraz na stronie internetowej Biblioteki Kraków.

Regulamin akcji „Krakowski pożeracz książek” realizowanej w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”

Etnopodróże z Biblioteką Kraków

Zapraszamy mieszkańców Krakowa oraz turystów do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków” – międzypokoleniowym przedsięwzięciu mającym na celu ukazanie bogactwa kultury ludowej i jej kulturotwórczej roli.Zabierzemy Was na wyprawę nie tylko po Małopolsce, ale zainspirowani kulturą i tradycją zwrócicie spojrzenia w przeszłość, by tam szukać swoich korzeni.

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września 2020 w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie przy Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września 2020 w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie przy Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy przez formularz, który znajdziecie w kalendarzu z programem wydarzeń.

Co dla Was przygotowaliśmy?

 • Warsztaty literacko-plastyczne
  Z udziałem autorów książek, które opisują, prezentują i popularyzują tradycje ludowe, dawne zwyczaje i obyczaje, działania artystyczne i zawody.

 • Warsztaty rękodzieła
  Spotkania prowadzone będą przez twórców ludowych i pracowników Muzeum Etnograficznego w Krakowie, którzy przedstawią praktyczne umiejętności tworzenia plastyki obrzędowej, sztuki wytwarzania ozdób z bibuły, pisania ikon, plecionkarstwa, wycinanek, zabawkarstwa.

 • Etnopiknik
  TERMIN: 29 sierpnia 2020 | godz. 10:00 – 15:00 | ogród Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2
  Podczas pikniku z udziałem twórców ludowych odbędą się warsztaty koronkarstwa, malarstwa na szkle, wikliniarstwa, garncarstwa. Uczestnicy poznają także warsztat pracy powroźnika, wezmą udział w pokazie tańców ludowych oraz mody koronkowej.

 • Turniej regionalizmów krakowskich
  Międzypokoleniowy turniej przygotowany na postawie książki „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”.
  TERMIN: wrzesień 2020 (dokładną datę podamy w późniejszym terminie)

logo_ministerstwa.jpg
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”