Deklaracja dost臋pno艣ci Biblioteki Krak贸w

Biblioteka Krak贸w, pl.Jana Nowaka-Jeziora艅skiego 3, 31-154 Krak贸w zobowi膮zuje si臋 zapewni膰 dost臋pno艣膰 swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dost臋pno艣ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiot贸w publicznych. O艣wiadczenie w sprawie dost臋pno艣ci ma zastosowanie do strony internetowej OPAC - Katalog Biblioteki Krak贸w.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod wzgl臋dem zgodno艣ci z ustaw膮

Strona internetowa jest cz臋艣ciowo zgodna z ustaw膮 o dost臋pno艣ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiot贸w publicznych z powodu niezgodno艣ci lub wy艂膮cze艅 wymienionych poni偶ej.

Tre艣ci niedost臋pne

• Nie wszystkie elementy strony s膮 zrozumia艂e dla czytnik贸w ekranu u偶ytkownik贸w niewidomych.
  • Wyst臋puje automatyczne przes艂adowywanie si臋 formularzy.
  • Strona nie posiada prawid艂owej struktury nag艂贸wkowej oraz skiplink贸w.
  • Cz臋艣膰 z publikowanych zdj臋膰 nie posiada opisu alternatywnego.
  • Linki w serwisie otwieraj膮 si臋 w tym samym oknie, jednak z uwagi na pewne ograniczenia systemowe mog膮 si臋 zdarzy膰 sytuacje, w kt贸rych b臋d膮 si臋 one otwiera艂y w nowym oknie nie informuj膮c o tym u偶ytkownika.
  • W serwisie niemo偶liwa jest zmiana j臋zyka dla fragmentu tekstu.

Brak zgodno艣ci dotycz膮cej element贸w graficznych/dokument贸w, wynika z faktu i偶.:
  • zosta艂y opublikowane przed 2018-09-23
  • nie s膮 wykorzystywane dorealizacji bie偶膮cych zada艅
  • pochodz膮 z r贸偶nych 藕r贸de艂
  • s膮 bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywa艂o si臋 w kilku kom贸rkach organizacyjnych, co uniemo偶liwia艂o wp艂yw na ich docelow膮 tre艣膰 oraz kszta艂t
  • opublikowane zosta艂y w oparciu o zasady przyj臋te w innej instytucji.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dost臋pno艣ci

• Deklaracj臋 sporz膮dzono dnia:
  • Deklaracj臋 zosta艂a ostatnio poddana przegl膮dowi i aktualizacji dnia:

Deklaracj臋 sporz膮dzono na podstawie oceny podmiotu zewn臋trznego przeprowadzonej przez IBZ Kancelaria Ekspert贸w Mielnicki Kmiecik Sp贸艂ka Jawna.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problem贸w z dost臋pno艣ci膮 strony internetowej prosimy o kontakt.
Osob膮 kontaktow膮 jest Alina Maca艂a, E-mail: informatyzacja@biblioteka.krakow.pl.
Kontaktowa膰 mo偶na si臋 tak偶e dzwoni膮c na numer telefonu 12 61 89 135.
T膮 sam膮 drog膮 mo偶na sk艂ada膰 wnioski o udost臋pnienie informacji niedost臋pnej oraz sk艂ada膰 偶膮dania zapewnienia dost臋pno艣ci.

Informacje o procedurze:

Ka偶dy ma prawo do wyst膮pienia z 偶膮daniem zapewnienia dost臋pno艣ci cyfrowej strony internetowej lub jakiego艣 jej elementu. Mo偶na tak偶e za偶膮da膰 udost臋pnienia informacji za pomoc膮 alternatywnego sposobu dost臋pu, na przyk艂ad przez odczytanie niedost臋pnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawarto艣ci filmu bez audiodeskrypcji itp. 呕膮danie powinno zawiera膰 dane osoby zg艂aszaj膮cej 偶膮danie, wskazanie, o kt贸r膮 stron臋 internetow膮 chodzi oraz spos贸b kontaktu. Je偶eli osoba 偶膮daj膮ca zg艂asza potrzeb臋 otrzymania informacji za pomoc膮 alternatywnego sposobu dost臋pu, powinna tak偶e okre艣li膰 dogodny dla niej spos贸b przedstawienia tej informacji.

Po wyczerpaniu wskazanej wy偶ej procedury mo偶na tak偶e z艂ozyc wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dost臋pno艣膰 architektoniczna

Szczegó艂owe informacje dotycz膮ce dost臋pno艣ci architektonicznej w Bibliotece Krak贸w znajduj膮 si臋 w zak艂adce Informacja dla osób niepe艂nosprawnych/Informacja dla osób niepe艂nosprawnych ruchowo.

Informacje dodatkowe

Na stronie internetowej mo偶na korzysta膰 ze standardowych skrótów klawiaturowych przegl膮darki