Generowanie formularza wyszukiwawczego
Formularz wyszukiwawczy dla strony biblioteki
Istnieje mo偶liwo艣膰 pobrania gotowego kodu HTML, zawieraj膮cego uproszczony formularz wyszukiwawczy, kt贸ry nast臋pnie nale偶y wklei膰 np. na stron臋 informacyjn膮 biblioteki. U偶ytkownik, kt贸ry wyszukuje przy u偶yciu tego formularza zostanie automatycznie przekierowany do katalogu on-line ju偶 na stron臋 z wynikami.
Inna metoda to osadzenie formularza w ramce (w tagu <iframe>). Dla ramki podaje si臋 tylko adres URL do strony, kt贸ra automatycznie generuje odpowiedni formularz wyszukiwawczy. Formularz ten mo偶na ostylowa膰 podaj膮c jako dodatkowy parametr &css adres URL do pliku CSS (mo偶e on by膰 zamieszczony na dowolnej stronie).
Gotowy kod dla tego katalogu
Adres dla IFRAME
W kodzie strony WWW biblioteki nale偶y zagnie藕d藕i膰 nast臋puj膮cy kod:
Aby zmieni膰 styl formularza (np. kolory, wielko艣膰 itp.) do adresu dodajemy parametr &css wskazuj膮cy na plik ze stylami.